5G چه برتری‌هایی نسبت به 4G خواهد داشت؟

  • 1398/03/28
  • 22:29
5G چه برتری‌هایی نسبت به 4G خواهد داشت؟

شبکه‌ی 5G از چند ماه پیش به‌صورت جدی وارد زندگی برخی کاربران دنیای فناوری شده‌است. محصولاتی همچون گلکسی اس 10 نسخه 5G و وان پلاس 7 پرو 5G از اولین گجت‌های هوشمندی بودند که با ادعای ارائه‌ی اتصال به سریع‌ترین شبکه‌ی مخابراتی جهان، به کاربران ارائه شدند. درکنار گجت‌های جدید، شبکه‌های 5G کوچک و بزرگ نیز در مناطق گوناگون جهان به‌مرور از فاز آزمایشی خارج شده‌اند و به‌احتمال زیاد در آینده‌ی نزدیک شاهد گسترش بیشتر آن‌ها خواهیم بود.
آن دسته از کاربرانی که در مناطق با پوشش 5G قرار دارند، قطعا برای ثبت‌نام در سرویس‌های آن هیچ فرصتی را از دست نخواهند داد. شبکه‌ی جدید مزایای بسیار متنوعی دارد که از میان آن‌ها می‌توان به سرعت بسیار بیشتر از 4G، تأخیر پایین‌تر در اتصال و کاربردهای متنوع دیگر اشاره کرد. فراموش نکنید که 5G تنها با تمرکز بر افزایش سرعت ارائه نمی‌شود، بلکه کاربردهای بسیار متنوع‌تری خواهد داشت که قطعا 4G را سریعا منسوخ می‌کند.
برخی از کاربردهای 5G اکنون ناشناخته مانده‌اند و شاید تصوری هم از آن‌ها نداشته باشیم. برخی دیگر از آن‌ها که با تجهیزات کنونی و وضعیت فعلی دنیای فناوری قابل درک هستند، قطعا تجربه‌ی کاری شهروندان دنیای فناوری را متحول می‌‌کنند. در ادامه‌ی این مطلب زومیت به بررسی ۱‍۰ قابلیت جدید فناوری 5G می‌پردازیم که با 4G امکان استفاده از آن‌ها وجود نداشت.

 

جدیدترین اخبار

جدیدترین اخبار