کد خبر: 92869

تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۰۹/۲۵ - ۱۴:۲۹   

Print Friendly

خبر کشف گوشت خرس در تهران تکذیب شد


پایگاه خبری تدبیر تازه-  رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان ری با تکذیب اخبار منتشر شده در فضای مجازی طی روزهای گذشته مبنی بر کشف ۴۵۰ کیلوگرم گوشت خرس، گراز وحشی و الاغ از مغازه‌های جنوب تهران گفت: موضوع کشف گوشتهای آلوده و یک تخته پوست خرس مربوط به آبان ماه سال گذشته بوده است.
به گزارش پایگاه خبری تدبیر تازه،  زهره عبادتی با اعلام خبر اظهارکرد: در اوایل آبان ماه سال ۹۵ ، کارشناسان اداره حفاظت محیط زیست شهرستان ری با همکاری اداره دامپزشکی و شبکه بهداشت و درمان شهرستان ری نسبت به شناسایی و کشف و ضبط مقادیری گوشت مشکوک و یک مورد پوست خرس از محل توزیع گوشت قرمز در روستای عماد آور این شهرستان اقدام کردند.

وی با اشاره به اینکه همزمان با این کشفیات فرد مجرم، بازداشت و پس از تشکیل پرونده به مراجع قضایی معرفی شد،گفت: پوست خرس ضبط شده نیز به یگان حفاظت محیط زیست استان تهران تحویل داده و اطلاع‌رسانی لازم در خصوص این خبر از طریق سایت اطلاع رسانی اداره کل حفاظت محیط زیست استان تهران انجام شد.

عبادتی تصریح کرد: در سال گذشته بر اساس بررسی و تایید اداره دامپزشکی شهرستان ری، گوشت‌های شناسایی شده تنها متعلق به تعداد پنج راس گراز وحشی بود و طی پیگیری‌های امروز از مبادی مربوطه بخصوص اداره دامپزشکی هیچگونه مورد مشابهی برای ایام گذشته گزارش نشده و لذا اخبار منتشر شده در تاریخ ۲۴ آذرماه در فضای مجازی و سایت های خبری با محتوای کشف گوشت خرس و الاغ در مغازه های جنوب تهران صحت ندارد.

بر اساس اعلام سایت اطلاع رسانی اداره کل حفاظت محیط زیست استان تهران (سامات) در آبان ماه سال گذشته خبر مربوط به کشف گوشتهای آلوده و یک تخته پوست خرس در حوزه شهرستان ری با عنوان سرپرست اداره حفاظت محیط زیست شهرستان ری: کشف یک تخته پوست خرس در انبار گوشت های آلوده در سایت اطلاع رسانی محیط زیست استان تهران منتشر شد.

 

منبع: ایسنا

Print Friendly
برچسب‌ها, ,
ارسال دیدگاه

یادداشت ها
اخبار ویژه

 

Print Friendly