کد خبر: 92650

تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۰۹/۲۴ - ۱۲:۳۴   

Print Friendly

بی‌توجهی سرمایه‌گذاران خارجی به تهدیدهای ترامپ


پایگاه خبری تدبیر تازه- یک عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی تهران گفت: «تهدیدهای ترامپ روی سرمایه گذاری خارجی اثر چندانی نگذاشت.»
به گزارش پایگاه خبری تدبیر تازه، علیرضا کلاهی، عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی تهران با حضور در کافه خبر خبرگزاری خبرآنلاین با اشاره به تاثیر برجام روی سرمایه گذاری خارجی، اظهار داشت: «بعد از توافق برجام هیات های خارجی بسیاری به ایران آمدند؛ آنها نگاه بسیار مثبتی به ایران داشته و دارند. در برخی صنایع مانند صنعت کنسرو و غذای دریایی، آرایشی و بهداشتی و غیره همکاری هایی شکل گرفت.»

او ادامه داد: «سر و صدای ترامپ در سال گذشته خیلی از سرمایه گذاران را ترساند. من به شخصه عقب نشینی سرمایه گذارهای خارجی را دیدم.»

کلاهی با اشاره به صحبت های ترامپ درباره لغو برجام، اظهار داشت: «زمانی که ترامپ سر و صدا کرد، همه نگرانی ها به این سمت رفت که اگر آمریکا از برجام خارج شود، چه اتفاقی می افتد؟ در حال حاضر همه به این جمع بندی رسیده اند که تا زمانی که اتحادیه اروپا، چین و روسیه از برجام پشتیبانی کنند، ایران نیز مفاد برجام را رعایت می کند.»

این عضو هیات نمایندگان اتاق تهران بیان کرد: «سرمایه گذارها با خیال راحت تر مذاکرات خود با شرکت های ایرانی را از سر گرفتند. در واقع اگر اثر تهدیدهای ترامپ صفر نبود، اما چندان هم بر روند کار تاثیر نگذاشت.»

Print Friendly
برچسب‌ها, , ,
ارسال دیدگاه

یادداشت ها
اخبار ویژه

 

Print Friendly