کد خبر: 92644

تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۰۹/۲۴ - ۱۲:۲۹   

Print Friendly

فرمانده هوا فضا: گیرباکس بالگرد می‎سازیم اما سنگ پا وارد می‌کنیم


پایگاه خبری تدبیر تازه- سردار حاجی‌زاده گفت: با وجود نیروهای مومن و انبارهای مملو از سلاح، اگر از دشمن غلطی سر بزند با مشت‌های محکم ما روبرو می‌شود.
به گزارش پایگاه خبری تدبیر تازه، سردار امیرعلی حاجی‌زاده فرمانده نیروی هوافضای سپاه شامگاه امروز در همایش بسیج اساتید که در دانشگاه شهید بهشتی برگزارشد با تبریک پیروزی جبهه مقاومت در غلبه بر داعش طی سخنانی اظهار داشت: واقعیت آن است که عمق توطئه و بزرگی این خطر هنوز برای ما روشن نیست و علت آن هم فاصله داشتن منطقه تهدید با ما و تبیین نشدن ابعاد این موضوع است که به تبع آن ابعاد این پیروزی بزرگ هم بر ما به درستی روشن نشده است.

وی افزود : رهبر معظم انقلاب در همان اوایل این موضوع ابعاد آن را به درستی تشخیص داد و حضور مسشتاران ایرانی در این جبهه ابعاد مهمی دارد که در وقت خودش باید به آن پرداخت.

سرادر حاجی زاده ادامه داد: جبهه عبری – عربی با حمایت آمریکا و عربستان و رژیم صهیونیستی از این جبهه تکفیری حمایت کردند. اگر به خروجی مراکز مطالعات غربی نگاه کنید متوجه می شوید که این طرح از سوی آنها از پیش طراحی شده و چون توان رویارویی مستقیم با انقلاب را ندارند قصد آن را داشتند تا از توان مسلمانان علیه مسلمانان استفاده کنند.

فرمانده نیروی هوافضای سپاه تصریح کرد: جنگ ایران وعراق جنگ‌های افغانستان و جنگ یمن از این جنس هستند و چون توان مقابله با ملت ایران راندارند از توان منطقه بر علیه خودش استفاده می کنند.

وی اضافه کرد: آنها با ما دوست نبوده و دشمن ما هستند و از هر گسلی برای نفوذ استفاده می کنند و توان فوق العاده ای برای مقابله مستقیم با ما ندارند.

سردار حاجی زاده با بیان اینکه استراتژی آمریکا ثابت است گفت: آمریکا برای مرعوب کردن ملتهای منطقه به کشورهایی حمله کرده که نیروی مسلح نداشتند. یک روز بوش این کار را می‌کرد و روز دیگر اوباما سرکار آمد تا با پنبه سر ببرد و امروز هم ترامپ آمده تا همه بگویند او دیوانه است و کاری با او نداشته باشید.

فرمانده نیروی هوافضای سپاه خاطر نشان کرد: ما در برخی برهه‌ها از مسائل سخت و بزرگ مثل جنک و تحریم های تسلیحاتی عبور کردیم. برخی کشورها که ما آنها را عددی حساب نمی کنیم ما را تهدید می کنند و اگر موشک نداشتیم آنها به ما تجاوز می‌کردند.

وی گفت: ما توانسته‌ایم از مسائل بزرگ عبور کنیم و خاکریزها را بشکنیم ولی در مسائل کوچک مانند اقتصاد و فرهنگ مشکل داریم.

سردار حاجی زاده اظهار داشت: در همین دوره که اخبار برخی مسائل فساد اقتصادی را می‌شنویم افرادی را می‌بینیم که در جبهه مقاومت حاضر می‌شوند و می‌جنگند.

فرمانده نیروی هوافضای سپاه عنوان کرد: این استعداد فقط برای کار نظامی نیست و در حوزه‌های علمی و شکستن سدهای فناوری امروز می‌بینیم که با روحیه جهادی کار می‌شود ولی در حوزه نظامی آن نخ تسبیح بوده که توانسته این دانه ها راکنار هم قرار دهد.

وی با اشاره به پیچیدگی‌های ساخت رادار گفت : امروز جزو ۱۰ کشور برتر دنیا در حوزه ساخت پهپاد هستیم و بمب هوشمند آن راهم خودمان می‌سازیم.

سردار حاجی‌زاده ادامه داد: امروز می‌بینیم موشک بومی است ولی واگن قطار از خارج وارد می شود. امروز گیرباکس بالگرد در داخل ساخته می‌شود ولی سنگ پا از خارج وارد می‌شود. امروز پهپاد و بمب هوشمند می‌سازیم اما شکلات را از خارج وارد می‌کنیم.

فرمانده نیروی هوافضای سپاه گفت: در برخی جاها مدیریت‌ها اشکال دارد. مدیرانی که بعضا به پزشکان داخلی اعتماد ندارند چگونه می‌خواهند کشور را به پیشرفت و رشد برسانند.

وی تصریح کرد: امروز دشمن برای تهدید از داخل وارد می‌شود و بر طرف کردن مشکلات هم با بهره‌گیری از توان داخلی ممکن است.

سردار حاجی زاده زاده با اشاره به وحدت کشور در زمان دفاع مقدس گفت: امروز هم همه باید به کمک دولت بیایند تا این مشکلات حل شود و اگر امروز از من بپرسند مهمترین دغدغه شما چیست می‌گویم مشکل بیکاری و فقر و مشکلات اقتصادی است. ما نگران دشمن خارجی نیستیم و امروز با نیروهای بسیار زبده و انبارهای مملو از تجهیزات اگر دشمن غلطی بکند با مشت محکم نیروهای مسلح روبرو خواهد شد.

فرمانده نیروی هوافضای سپاه عنوان کرد: اگر ملت و دولت و سایر قوا دست به دست هم بدیم سایر مشکلات را هم می‌توانیم حل کنیم. همانطور که در جبهه مقابله با داعش سردار سلیمانی محور کار بود امروز قاسم سلیمانی در سایر عرصه‌ها چه کسانی هستند؟

وی با بیان اینکه ما امروز مشکلات لاینحلی نداریم گفت: تا امروز نشده است که در حوزه هوافضا موضوعی را بیان کنیم و انجام نشود.

Print Friendly
برچسب‌ها, , ,
ارسال دیدگاه

یادداشت ها
اخبار ویژه

 

Print Friendly