کد خبر: 92641

تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۰۹/۲۴ - ۱۲:۲۸   

Print Friendly

پنتاگون: سلاح‌های ایرانی کشف‌شده در یمن را در اختیار داریم


پایگاه خبری تدبیر تازه- سخنگوی پنتاگون می‌گوید بقایای دو موشک بالستیک، یک قایق انتحاری، یک پهپاد و یک سامانه ضدتانک در اختیار آمریکاست که همگی ساخت ایران هستند و توسط نیروهای انقلابی یمن علیه عربستان به کار رفته‌اند.
به گزارش پایگاه خبری تدبیر تازه، «لورا سیل» سخنگوی پنتاگون با ارائه مستنداتی تأیید نشده، مدعی ارسال تسلیحات ایرانی برای نیروهای انقلابی یمن شد.

بر اساس اعلام دفتر اطلاع‌رسانی پنتاگون، سیل از وجود شواهد ارسال تسلیحات ایرانی برای انقلابیون یمن در انبار پایگاه «آناکوستیا بویلینگ» نیروی دریایی آمریکا که در جنوب شرقی پایتخت آمریکاست خبر داد و گفت که این گردآوری شواهد، در راستای اجرای فرمان ماه اکتبر ترامپ مبنی بر مقابله با ایران از طریق نمایش بی‌اعتنایی این کشور به قوانین بین‌المللی و قطعنامه‌های سازمان ملل است.

لورا سیل گفت: «ما این شواهد را ارائه می‌دهیم تا متحدانمان و شرکای بین‌المللی – از جمله سازمان‌هایی مثل سازمان ملل – بتوانند با چشمانی باز، اقدامات ایران را ببینند و با ما همکاری کنند.»

سخنگوی پنتاگون گفت که شواهد موجود در پایگاه آناکوستیا، نشان‌دهنده نقض قطعنامه‌های ۲۲۱۶ و ۲۲۳۱ سازمان ملل متحد است.

لورا سیل گفته که شواهد مدنظرش شامل یک موشک بالستیک کوتاه‌برد، یک موشک هدایت‌شونده ضدتانک، یک پهپاد و فن‌آوری قایق انتحاری است.

سیل گفته که لاشه دو موشک قیام در بین شواهد مدنظر آمریکاست که یکی به سمت فرودگاه ملک خالد ریاض و یکی به سمت تأسیسات نفتی «ینبوی» امارات شلیک شده است.

سخنگوی پنتاگون مدعی شده که موشک ضدتانک هم یک موشک طوفان است که توسط نیروهای عربستان در میدان نبرد پیدا شده است.

لورا سیل گفته که پهپاد موجود در انبار پایگاه آناکوستیا هم یه پهپاد انتحاری «قاصف» از خانواده ابابیل و ساخت ایران است که آن هم توسط سربازان عربستان پیدا شده است.

سخنگوی پنتاگون به قایق انتحاری هم اشاره کرده و گفته که آن هم «کوسه ۳۳» است که مواد منفجر بر روی آن سوار می‌شود و با کنترل از راه دور به سمت هدف می‌رود.

Print Friendly
برچسب‌ها, , , , ,
ارسال دیدگاه

یادداشت ها
اخبار ویژه

 

Print Friendly