کد خبر: 92567

تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۰۹/۲۳ - ۲۱:۴۱   

Print Friendly

کره‌شمالی: محاصره دریایی آمریکا را با اقدامات بی‌رحمانه پاسخ می‌دهیم


پایگاه خبری تدبیر تازه- کره‌شمالی هشدار داد اگر آمریکا محاصره دریایی علیه این کشور را در پیش بگیرد با اقدامات بی‌رحمانه به این اقدام واکنش نشان خواهد داد.
به گزارش پایگاه خبری تدبیر تازه، به نقل از رویترز، کره شمالی روز پنجشنبه هشدار داد در صورتی که آمریکا محاصره دریایی را علیه این کشور اجرا کند، اقدامات “بی رحمانه دفاع از خود” را در پیش خواهد گرفت.

خبرگزاری دولتی کره شمالی به نقل از سخنگوی وزیر امور خارجه این کشور در این باره اعلام کرد پیونگ یانگ، محاصره دریایی را “اقدامی جنگی” قلمداد می کند.

سخنگوی وزارت امور خارجه کره شمالی در این باره گفت محاصره دریایی این کشور، “نقض عمدی” حاکمیت و شان این کشور خواهد بود.

وی افزود دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا به واسطه تلاش برای اعمال چنین محدودیتی، “در حال برداشتن یک گام بسیار خطرناک و بزرگ به سمت جنگ هسته ای” است. هنوز مشخص نیست اشاره سخنگوی وزارت خارجه کره شمالی در این سخنان، به کدام یک از مطالب مطرح شده به وسیله آمریکا است.

در گزارش منتشر شده در این باره آمده است: “در صورتی که آمریکا و دنباله روهایش تلاش کنند تا محاصره دریایی را علیه کشور ما اعمال کنند، ما این اقدام را به عنوان یک اقدام جنگی قلمداد خواهیم کرد، و همانطور که در گذشته نیز بارها هشدار داده ایم، با اقدامات متقابل دفاع از خود و بی رحمانه، به آن پاسخ خواهیم داد.»

Print Friendly
برچسب‌ها, , ,
ارسال دیدگاه

یادداشت ها
اخبار ویژه

 

Print Friendly