کد خبر: 92366

تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۰۹/۲۲ - ۱۷:۴۷   

Print Friendly

رهبر کره شمالی: قوی ترین قدرت اتمی جهان خواهیم شد/ هر سلاحی را بخواهیم می سازیم


پایگاه خبری تدبیر تازه- رهبر کره شمالی گفت که این کشور به قوی ترین کشور اتمی جهان تبدیل خواهد شد.
به گزارش پایگاه خبری تدبیر تازه، به نقل از سایت شبکه آر تی روسیه، “کیم جونگ اون” رهبر کره شمالی گفت که هدف این کشور این است که به قوی ترین قدرت هسته ای در جهان تبدیل شود.

این خبر در خبرگزاری رسمی کره شمالی منتشر شده است.

کیم روز سه شنبه در جمع فعالان و دست اندرکاران آزمایش موشک بالستیک جدید کره شمالی اضافه کرد که این کشور ” با پیروزی در حال پیشرفت است تا به قوی ترین قدرت اتمی و نظامی جهان تبدیل شود”.

کیم همچنین در سخنرانی اش به اهداف طولانی مدت و ماموریت های استراتژیک کره شمالی که باید اجرایی بشوند اشاره کرد و گفت که این ماموریت ها در توسعه صنایع دفاعی نقش خواهد داشت.

وی همچنین ساخت سلاح استراتژیک از جمله بمب های اتمی و هیدروژنی و موشک های بالستیک قاره پیمای هواسین – ۱۵ را موفقیت های تاریخی حزب و ملت توصیف کرد.
منظور از حزب، حزب کارگر است که در کره شمالی حزب حاکم و البته تنها حزب موجود به شمار می رود.

رهبر کره شمالی رهبر حزب کارگر و همه مقامات این کشور نیز در این حزب سمت دارند.
رهبر کره شمالی اضافه کرد: صنایع دفاعی مان می تواند هر نوع سلاحی را ایجاد کند.

رهبر کره شمالی: قوی ترین قدرت اتمی جهان خواهیم شد/ هر سلاحی را بخواهیم می سازیم/ روزنامه حزب حاکم: رهبر کره شمالی هر جا می رود آب و هوای آنجا خوب می شود

آزمایش های موشکی کره شمالی با محکومیت شدید و گسترده بین المللی و سازمان ملل متحد روبه رو شده است.
شورای امنیت سازمان ملل به دنبال آزمایش های موشکی کره شمالی، تحریم های شدید و بی سابقه اقتصادی را علیه این کشور اعمال کرد.

همزمان رهبر کره شمالی در روزهای اخیر به یکی از مناطق کوهستانی این کشور سفر کرد. این منطقه کوهستانی به عنوان محل تولد پدربزرگ و رهبر اسبق کره شمالی (کیم ایل سونگ) اعلام شده است.

تصاویری از حضور وی در قله این کوه هم منتشر شده که او را خندان نشان می دهد.

“رودونگ سیمون” روزنامه ارگان حزب حاکم کره شمالی هم در باره این باره نوشت که رهبر کره شمالی به هر نقطه ای که می رود وضعیت آب و هوایی آن منطقه خوب می شود از جمله اینکه آب و هوای این منطقه کوهستانی با حضور کیم خوب شده است.

Print Friendly
برچسب‌ها, , ,
ارسال دیدگاه

یادداشت ها
اخبار ویژه

 

Print Friendly