کد خبر: 79194

تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۰۶/۳۰ - ۱۹:۰۷   

Print Friendly

معاون رئیس‌جمهور آمریکا:

ترامپ به دنبال راه‌حل صلح‌آمیز برای رویارویی با کره شمالی است


پایگاه خبری تدبیر تازه- «مایک پنس» معاون «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا ضمن مطرح کردن این ادعا که برجام مانع دسترسی ایران به تسلیحات هسته‌ای نمی‌شود، گفت که جامعه جهانی می‌بایست علیه فعالیت‌های ثبات‌زدای ایران متحد شود.
به گزارش پایگاه خبری تدبیر تازه:معاون رئیس‌جمهور آمریکا ضمن مطرح کردن این ادعا که برجام مانع دسترسی ایران به تسلیحات هسته‌ای نمی‌شود، گفت که جامعه جهانی می‌بایست علیه فعالیت‌های ثبات‌زدای ایران متحد شود.

«مایک پنس» معاون «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا در مصاحبه با شبکه «سی بی اس» در حمایت از اظهارات «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا علیه برجام گفت: «ما می‌بایست بعنوان یک جامعه جهانی گرد هم آییم و از رژیم‌های سرکش از جمله ایران بخواهیم که فعالیت‌های ثبات‌زدا را متوقف کنند».
معاون ترامپ درباره گزارش اخیر مبنی بر اینکه ترامپ تصمیم خود را درباره برجام اتخاذ کرده است، گفت: رئیس‌جمهور روز گذشته اعلام کرد که تصمیم خود را گرفته است و  تصمیمش را زمانی که تشخیص دهد و بر اساس انتخابش اعلام می‌کند».

وی ادامه داد: «ترامپ قبل از نشست مجمع عمومی سارمان ملل نظرش را درباره برجام خیلی شفاف بیان کرده است.نه تنها خجالت آور بلکه یک طرفانه ترین توافقات شاید در تاریخ آمریکا باشد.»

پنس تصریح کرد: «واقعیت این است که انتقال ۱.۷ میلارد دلار پول نقد به کشور پیشرو حامی ترورویسم یک ایده وحشتناک بود».

معاون رئیس‌جمهور آمریکا در توجیه اظهارات ضدبرجامی ترامپ گفت:‌«رهبران ایران همین هفته پیش اعلام کردند که می‌توانند خیلی سریع برنامه هسته‌‌ای خود را از سربگیرند. این یک توافق ۱۰ ساله است. برجام مانع دستیابی ایران به تسلیحات هسته‌ای نمی‌شود بلکه به آنها این تضمین را می دهد که بعد از یک مدت زمان ۱۰ ساله به آن برسند».

پنس تصریح کرد: «رئیس‌جمهور با این توافق مخالف است و نظرش را در زمان مناسب آشکار خواهد کرد».

معاون رئیس‌جمهور آمریکا در پاسخ به سؤالی درباره رویکرد ترامپ در خصوص رفع تنش‌های شبه‌جزیره کره گفت: «رئیس‌جمهور به دنبال یک راه حل صلح آمیز برای رویارویی با کره شمالی است اما این زمانی آغاز خواهد شد که که رژیم کیم (رهبر کره شمالی) تمایل خود را برای کنار گذاشتن برنامه موشکی و اتمی خود اعلام کند و قبل از آن چنین چیزی (راه‌حل صلح آمیز) آغاز نمی‌شود.»

منبع: فارس
Print Friendly
برچسب‌ها, , ,
ارسال دیدگاه

یادداشت ها
اخبار ویژه

 

Print Friendly