کد خبر: 79190

تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۰۶/۳۰ - ۱۸:۴۹   

Print Friendly

وزیر امور خارجه کره شمالی در نیویورک: ترامپ مثل سگ” واق واق” می کند!


پایگاه خبری تدبیر تازه-ترامپ در سخنرانی روز سه شنبه خود در مجمع عمومی ملل متحد دولت پیونگ یانگ را تهدید به نابودی کامل کرده بود.


به گزارش پایگاه خبری تدبیر تازه:دولت کره شمالی به تهدیدات ترامپ در سخنرانی خود در اجلاس سالانه مجمع عمومی ملل متحد واکنش نشان داد.

به نقل از وب سایت شبکه خبری بلومبرگ آمریکا، وزیر امور خارجه کره شمالی که برای حضور در نشست سالانه مجمع عمومی ملل متحد در نیویورک به سر می برد دیروز در مصاحبه ای در این شهر تهدید ترامپ مبنی بر نابودی کره شمالی را به “واق واق” سگ تشبیه کرد.

“ری یونگ هو” وزیر امور خارجه ۷۴ ساله کره شمالی دیروز در جمع خبرنگاران در نیویورک گفت:” اگر او (ترامپ) فکر می کند که می تواند ما را با واق واق سگ بترساند باید بداند که این تنها رویای یک سگ است!

“ری یونگ هو” وزیر امور خارجه کره شمالی
وزیر امور خارجه کره شمالی در نیویورک: ترامپ مثل سگ

وزیر امور خارجه کره شمالی یک روز پس از سخنرانی روز سه شنبه ترامپ در مجمع عمومی ملل متحد این موضع را اتخاذ کرد. ترامپ در جریان سخنرانی خود تهدید کرده بود اگر دولت پیونگ یانگ به تهدیدات خود علیه واشنگتن ادامه دهد چاره ای جز نابودی کامل این کشور نمی ماند.

ترامپ در سخنرانی خود در مجمع عمومی بر خلاف رویه ثابت روسای جمهور پیشین آمریکا در ۷ دهه گذشته عمل کرده و بدون حتی یک بار اشاره به موضوع فلسطین، حکومت های ۵ کشور کره شمالی، ایران، کوبا، ونزوئلا و سوریه را با تندوتیزترین عبارات به باد انتقاد گرفت.

ترامپ در سخنرانی خود کیم جونگ اون رهبر کره شمالی را “مرد موشکی” خطاب کرد و حکومت ایران را یک دیکتاتوری فاسد خواند که پشت یک دموکراسی دروغین پنهان شده است.

وزیر امور خارجه کره شمالی در پاسخ به سوال خبرنگاران درباره لقب “مرد موشکی” که ترامپ به رهبر کره شمالی داده؛ گفت: او برای مشاوران ترامپ بسیار متاسف است.

Print Friendly
برچسب‌ها, , ,
ارسال دیدگاه

یادداشت ها
اخبار ویژه

 

Print Friendly