کد خبر: 73352

تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۰۵/۲۹ - ۱۰:۱۷   

Print Friendly

ناو جنگی آمریکا پس از ۷۲ سال پیدا شد


پایگاه خبری تدبیر تازه-لاشه یک ناو جنگی آمریکا که در روزهای پایانی جنگ جهانی دوم توسط یک اژدر ژاپنی غرق شده بود، پیدا شده است.
به گزارش پایگاه خبری تدبیر تازه؛ نیروی دریایی آمریکا روز شنبه اعلام کرد: لاشه کشتی جنگی ایندیاناپولیس که در روزهای پایانی جنگ جهانی دوم توسط یک اژدر ژاپنی غرق شده، در اعماق اقیانوس آرام پیدا شده است.

بر اساس این گزارش نیروی دریایی آمریکا افزود: لاشه ناو جنگی ایندیاناپولیس در عمق ۵٫۵ کیلومتری اقیانوس آرام پیدا شده است.

این کشتی جنگی آمریکایی در حال بازگشت از ماموریت خود بود که هدف اژدر یک فروند زیردریایی ارتش ژاپن در روز ۳۰ جولای ۱۹۴۵ میلادی قرار گرفت و غرق شد. این کشتی جنگی قطعات مربوط به بمب اتمی را که بعدا شهر هیروشیما را هدف قرار داد، تحویل داده بود و در مسیر بازگشت بود که هدف حمله زیردریایی ژاپنی قرار گرفت.

این کشتی آمریکایی ۱۲ دقیقه پس از اصابت این اژدر غرق شده است.حدود ۸۰۰ نفر از ۱۱۹۶ خدمه این کشتی جنگی آمریکایی توانستند از آن خارج شوند ولی تنها ۳۱۶ نفر آنها تا ۵ روز بعد از این حادثه زنده ماندند و بقیه جان خود را از دست دادند.

بر اساس اطلاعات جدیدی که در سال ۲۰۱۶ میلادی درباره آخرین تحرکات این ناو جنگی به دست آمده بود، تحقیقات برای کشف لاشه آن آغاز شد و مدیریت تحقیقات را پل آلن یکی از مدیران ارشد شرکت مایکروسافت بر عهده داشته است.

این تحقیقات در ۱۵۰۰ کیلومتر مربع از اقیانوس آرام طی ماه های گذشته انجام شده است.

Print Friendly
برچسب‌ها, ,
ارسال دیدگاه

یادداشت ها
اخبار ویژه

 

Print Friendly