کد خبر: 35581

تاریخ انتشار: ۱۳۹۵/۱۰/۲۲ - ۱۱:۲۱   

Print Friendly

نظر وزیر دفاع آمریکا درباره موشک های بالستیک کره شمالی


پایگاه خبری تدبیر تازه – وزیر دفاع آمریکا گفت، واشنگتن احتمالا آزمایش موشک بالستیک قاره پیمای کره شمالی را زیر نظر خواهد داشت و به جای نابود کردن آن، اطلاعاتی را درباره این موشک جمع آوری خواهد کرد.
   به گزارش پایگاه خبری تدبیر تازه،به نقل از رویترز، اشتون کارتر وزیر دفاع آمریکا روز سه شنبه در سخنانی تاکید کرد: آمریکا آزمایش موشک بالستیک قاره پیما توسط کره شمالی را زیر نظر می گیرد و تا زمانی که این موشک تهدیدی نباشد، آن را سرنگون نخواهد کرد و به جای آن اطلاعاتی را جمع آوری می کند.


سخنگوی وزارت خارجه کره شمالی روز یکشنبه اعلام کرد که موشک بالستیک قاره پیما در هر زمان و مکانی که توسط رهبر کشور تعیین شود، شلیک خواهد شد.

آمریکا پیش از این اعلام کرده است که کره شمالی به پیشرفت کیفی در قابلیت های موشکی و هسته‌ای دست یافته است.

کارتر در آخرین کنفرانس خبری خود پیش از پایان دوره مسئولیت دولت اوباما، تصریح کرد: اگر این موشک تهدیدی به شمار رود، رهگیری خواهد شد. اگر تهدیدی نباشد، لزوما این کار را انجام نخواهیم داد. زیرا این به نفع ما خوتهد بود تا اولا ذخایر موشکهای رهگیر خود را حفظ کنیم و ثانیا اطلاعاتی را درباره شلیک این موشک جمع آوری نماییم.

ترامپ نیز پیش از این در واکنش به توسعه برنامه های موشکی کره شمالی و شلیک احتمالی موشک بالستیک قاره پیمای این کشور در توییتی اعلام کرد: کره شمالی نخواهد توانست یک سلاح هسته‌ای را که قادر به رسیدن به خاک آمریکا باشد، کامل کند. این مساله اتفاق نخواهد افتاد.

Print Friendly
ارسال دیدگاه

یادداشت ها
اخبار ویژه

 

 

Print Friendly