کد خبر: 32343

تاریخ انتشار: ۱۳۹۵/۰۹/۲۸ - ۱۳:۰۰   

Print Friendly

حذف سهمیه ‌۲۵ درصدی خانواده شاهد و ایثارگر برای ورود به دانشگاه‌ها


پایگاه خبری تدبیر تازه – با رای نمایندگان مجلس اختصاص ۲۵ درصد از سهمیه ورود به دانشگاه‌ها به خانواده‌‌های شاهد و ایثارگر از متن لایحه احکام دائمی برنامه‌های توسعه کشور حذف شد.
   به گزارش پایگاه خبری تدبیر تازه،به نقل از تسنیم/نمایندگان مجلس شورای اسلامی صبح امروز (یکشنبه ۲۸ آذرماه) در جریان بررسی رفع ایرادات شورای نگهبان از لایحه احکام دائمی برنامه‌های توسعه کشور در صحن علنی مجلس بند «ب» ماده ۳ و تبصره آن را از متن لایحه احکام دائمی برنامه‌های توسعه کشور با ۱۳۷ رای موافق، ۵۹ رای مخالف و ۱۳ رای ممتنع از مجموع ۲۵۲ نماینده حاضر در جلسه علنی حذف کردند. براساس بند «ب» ماده ۳ لایحه احکام دائمی لایحه توسعه کشور وزارتخانه‌های علوم، تحقیقات و فناوری، بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و کلیه دانشگاه‌های دولتی و غیردولتی و دستگاه‌های اجرایی ماده دوی قانون جامع خدمات‌رسانی به خانواده شهدا و ایثارگران موظف بودند ۲۵ درصد از سهمیه‌های ورود به دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی، بورسیه‌های تحصیلی داخل وخارج ازکشور، فرصت‌های مطالعاتی و دوره‌های دکترای تخصصی را به همسران و فرزندان شاهد، جانبازان، آزادگان و همسر و فرزندان آزادگان و همسران و فرزندان جانبازان بالای ۲۵ درصد اختصاص دهند.


در تبصره این ماده آمده بود: کسب حداقل ۷۰ درصد حدنصاب شرایط علمی و امتیاز پذیرفته‌شدگان برای کلیه رشته‌ها و مقاطع تحصیلی از جمله رشته‌های پزشکی برای دارندگان سهمیه الزامی است. این بند جایگزین ماده ۷۰ قانون جامع خدمات‌رسانی به ایثارگران مصوب ۲/۱۰/۱۳۹۳ می‌شود.
Print Friendly
دیدگاه کاربران

نظرات در انتظار تایید: 204

کل نظرات :1

 • ناشناس

  تاریخ : ۳۰ - آذر - ۱۳۹۵

  این دروغه
  اسن سهمیه در کنکور دکتری ۹۶ هنوز هم وجود داشت.
  من ثبتنام کردم هنوز توی فرم ثبتنام بودش.
  چرا دروغ میگین که سهمیه حذف شده؟
  اگر سهمیه حذف شده بود توی فرم ثبت نام نمیومد.
  شاید فکر کنید که شاید دانشگاه ها بخوان از این طریق به ایثارگرانی که بعد پذیرفته میشن کمک کنن و این فرم فقط برای شناسایی این افراده. در جواب باید گفت در صورتی که این افراد قبول شوند پس از قبول شدن هم امکان شناسایی اونها وجود داره.
  پس این خبر فقط یک دروغ بزرگه که سهمیه حذف شده


  پاسخ

ارسال دیدگاه

یادداشت ها
اخبار ویژه

 

 

Print Friendly