کد خبر: 32341

تاریخ انتشار: ۱۳۹۵/۰۹/۲۸ - ۱۲:۴۳   

Print Friendly

آغاز قرعه‌کشی وام ضروری ۳ میلیون تومانی بازنشستگان، فردا


پایگاه خبری تدبیر تازه – مدیرکل فرهنگی اجتماعی صندوق بازنشستگی کشوری اعلام کرد: قرعه کشی وام های ضروری بازنشستگان فردا با حضور مسوولان و جمعی از بازنشستگان انجام خواهد شد و ۲۵۰ هزار نفر وام قرض الحسنه سه میلیون تومانی دریافت می کنند.
   به گزارش پایگاه خبری تدبیر تازه، عباس رشیدی در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه صندوق بازنشستگی به عنوان دومین سیستم بیمه‌ای کشور رسالت و وظایف مهمی برعهده دارد اظهار کرد: در کنار وظایف اصلی چون پرداخت حقوق، برنامه‌های فرهنگی اجتماعی مختلفی ترتیب داده‌ایم که پرداخت وام ضروری از جمله آنهاست.

بازنشسته و بازنشستگان

وی افزود: وام‌های ضروری از سال ۷۷ کلید خورد ولی اعتبارات تخصیصی مربوط به آن اندک بود. در سال ۷۷، به ۳۰ هزار نفر وام ۳۱۸ هزار تومانی تعلق گرفت و پس از آن سالانه افزایش یافت.

مدیرکل فرهنگی اجتماعی صندوق بازنشستگی کشوری با بیان اینکه در سال ۹۲، ۴۰ هزار نفر از وام استفاده کردند و اعتبار تخصیصی ۴۰ میلیارد تومان بود گفت: سال ۱۳۹۳ این اعتبار به ۴۰۰ میلیارد تومان رسید. سال گذشته این اعتبار به ۵۰۰ میلیارد تومان افزایش یافت و ۲۵۰ هزار نفر از وام استفاده کردند.
رشیدی ادامه داد: امسال با رشد ۵۰ درصدی اعتبارات، این میزان به ۷۵۰ میلیارد تومان رسید و مبلغ وام به ۳ میلیون تومان افزایش یافت.

وی با بیان اینکه در یک بازه زمانی یک ماهه ۴۱۰ هزار نفر از طریق سامانه ثبت نام کردند که آماری بی‌سابقه محسوب می‌شود عنوان کرد: از ۳۰ آبان برنامه‌ریزی برای انجام قرعه کشی صورت گرفته بود، اما موانعی از سوی بانک عامل وجود داشت که برطرف شده و فردا مراسم قرعه کشی با حضور مسوولان و جمعی از بازنشستگان انجام می شود و ۲۵۰ هزار نفر از این وام استفاده می کنند.

مدیرکل فرهنگی اجتماعی صندوق بازنشستگی کشوری با بیان اینکه پس از قرعه کشی در ۱۰ روز اول دی ماه مرحله اول پرداخت ها انجام می شود گفت: تامین اعتبار وام در شش مرحله با بازه زمانی دوماهه انجام می شود.

به گفته وی اقساط این وام ۹۰ هزار تومان و ۳۶ ماهه است و کارمزد آن چهاردرصد خواهد بود.

رشیدی با بیان اینکه قریب به یک میلیون نفر تا کنون از این وام استفاده کرده اند گفت: طبیعی است بازنشستگانی که در سال ۹۳ و ۹۴ وام دریافت کرده اند مشمول نخواهند شد.

Print Friendly
برچسب‌ها, , ,
ارسال دیدگاه

یادداشت ها
اخبار ویژه

 

Print Friendly